Våra klubbar

Inom Stockholms stad finns 18 kvinnoklubbar. De flesta är geografiskt baserade medan några har medlemmar i hela staden och även utanför.

Du som vill veta mer om våra klubbar – ta kontakt med ordföranden!

I distriktsklubben ingår medlemmar som bara önskar vara stödmedlemmar i S-kvinnor utan att delta i eller bli kallad till någon lokal verksamhet.

Ulrika Lorentziinfo@ulrikalorentzi.seAlina S-kvinnoklubb Stockholm
Amanda Runsiöamanda.runsio@gmail.comAvantgarde S-kvinnoklubb Stockholm
Margaretha Stavlingmargareta.stavling@telia.comHägerstens S-kvinnoklubb
Gunilla Landingunilla.landin@gmail.comHässelby S-kvinnor
Mirja Räihämirja.raiha@karolinska.seNorra Järva S-kvinnoklubb
Liliane Svenssonliliane.svensson@telia.comSkärholmen S-kvinnoklubb
Carina Fredén Larssoncarina@carinafreden.seStockholms Allmänna kvinnoklubb
Maria Casteliusmaria.castelius@gmail.comSödra S-kvinnoklubben
Gerd Sjöberg-Granlundgerd.sjoberg.granlund@gmail.comTraneberg-Ålsten-Bromma S-kvinnoklubb
Zeliha Daglizelihadse@yahoo.seTulpan S-kvinnor
Fanny Hahnefannyhahne@hotmail.comUnga S-kvinnor Rebella
Sonja Gardefjordsonja.gardefjord@gmail.comVasastaden-Östermalm S-kvinnor
Norma Aranda de Gutierresnorma_aranda@hotmail.comVällingby S-kvinnoklubb
Berit Stockhausberit.stockhaus@gmail.comÄlvsjö-Herrängen S-kvinnoklubb
Rana Carlstedtrana.carlstedt@gmail.comÖstra Söderord S-kvinnor
Zeinab Golmamizeinab.golmami@hotmail.comSödra Järva S-kvinnoklubb
Frida Olssonfridlystafridaolsson@gmail.comLO-fackens S-kvinnoklubb
Ikram Keymamikraamahmedkeynan@gmail.comGirl Power – Unga kvinnor för Järva